Germanistyka


W mocy od: 7 maja 2019

Zasady kwalifikacji

Kandydaci z zagranicy będą przyjęci na podstawie odpowiednika polskiego egzaminu maturalnego/dojrzałości  (studia I stopnia) lub oceny z dyplomu i średniej z toku studiów (studia II stopnia). W przypadku rekrutacji na studia pierwszego stopnia dodatkowo uwzględnia się oceny z zagranicznych świadectw spełniających wymogi określone w § 1 ust. 11 pkt 1-5 uchwały – jeżeli w kraju wydania nie ma odpowiednika egzaminu maturalnego/dojrzałości lub jeżeli nie został on w danym roku przeprowadzony.

  1. Na studia przyjmowani będą absolwenci studiów wyższych kierunku: filologia o specjalności: filologia germańska, filologia niemiecka, germanistyka oraz lingwistyka stosowana z językiem niemieckim, posiadający umiejętności językowe w zakresie języka niemieckiego zgodnie z wymaganiami określonymi dla poziomu C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

    O przyjęciu decydować będzie w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.

  2. Na studia przyjmowani będą absolwenci studiów wyższych kierunków i specjalności innych niż wymienione w pkt 1.

    Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie wyniku egzaminu pisemnego (test sprawdzający osiągnięcie efektów kształcenia z zakresu treści podstawowych i kierunkowych właściwych dla studiów licencjackich kierunku filologia o specjalności germanistyka).

    Za egzamin pisemny można uzyskać maksymalnie 50 punktów.

    Egzamin wstępny jest zdany, jeśli kandydat uzyskał minimum 30 punktów.