Praca socjalna
W mocy od: 9 maja 2023
Zasady kwalifikacji
Kandydaci z zagranicy będą przyjęci na podstawie odpowiednika polskiego egzaminu maturalnego/dojrzałości (studia I stopnia) lub oceny z dyplomu i średniej z toku studiów (studia II stopnia). W przypadku rekrutacji na studia pierwszego stopnia dodatkowo uwzględnia się oceny z zagranicznych świadectw spełniających wymogi określone w § 1 ust. 11 pkt 1-5 uchwały – jeżeli w kraju wydania nie ma odpowiednika egzaminu maturalnego/dojrzałości lub jeżeli nie został on w danym roku przeprowadzony.
Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu ocen na dyplomie ukończenia studiów wyższych, w drugiej kolejności na podstawie średniej ocen z toku studiów potwierdzonej przez dziekanat macierzystej uczelni (lub biuro obsługi studenta).
O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci studiów co najmniej I stopnia, których efekty uczenia się przypisano do jednej z następujących dyscyplin nauki jako dyscypliny wiodącej: pedagogika, nauki socjologiczne, nauki prawne, nauki o polityce i administracji, psychologia, nauki o bezpieczeństwie, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki o komunikacji społecznej i mediach, nauki o rodzinie, w szczególności studenci następujących kierunków: pedagogika, pedagogika resocjalizacyjna, pedagogika opiekuńcza, politologia, administracja, kryminologia, socjologia, nauki o rodzinie, psychologia, pedagogika specjalna, praca socjalna oraz pokrewnych.