Logopedia


W mocy od: 13 maja 2019

Zasady kwalifikacji

Kandydaci z zagranicy będą przyjęci na podstawie odpowiednika polskiego egzaminu maturalnego/dojrzałości  (studia I stopnia) lub oceny z dyplomu i średniej z toku studiów (studia II stopnia). W przypadku rekrutacji na studia pierwszego stopnia dodatkowo uwzględnia się oceny z zagranicznych świadectw spełniających wymogi określone w § 1 ust. 11 pkt 1-5 uchwały – jeżeli w kraju wydania nie ma odpowiednika egzaminu maturalnego/dojrzałości lub jeżeli nie został on w danym roku przeprowadzony.

Przyjęcie na studia obejmuje obowiązkowe sprawdzenie predyspozycji kandydata do wykonywania zawodu logopedy w zakresie prawidłowości aparatu i funkcji głosowych, słuchowych i artykulacyjnych. Nieprzystąpienie kandydata do powyższego sprawdzianu lub negatywny wynik powyższego sprawdzianu skutkuje niedopuszczeniem kandydata do dalszego postępowania kwalifikacyjnego

Podczas postępowania rekrutacyjnego kandydaci wstępnie deklarują wybór modułu kształcenia z następującej oferty: Wczesna interwencja logopedyczna oraz Neurologopedia.

Wybór modułu kształcenia następuje w trakcie pierwszego roku studiów. Dany moduł może zostać uruchomiony, jeżeli wybierze go co najmniej 25 studentów. Pierwszeństwo ostatecznego zapisu studenta na dany moduł zajęć (z oferty powyżej) przysługuje tym osobom, które podczas rekrutacji zadeklarowali jego wstępny wybór.