Wychowanie fizyczne


W mocy od: 9 maja 2019

Zasady kwalifikacji

Kandydaci z zagranicy będą przyjęci na podstawie odpowiednika polskiego egzaminu maturalnego/dojrzałości  (studia I stopnia) lub oceny z dyplomu i średniej z toku studiów (studia II stopnia). W przypadku rekrutacji na studia pierwszego stopnia dodatkowo uwzględnia się oceny z zagranicznych świadectw spełniających wymogi określone w § 1 ust. 11 pkt 1-5 uchwały – jeżeli w kraju wydania nie ma odpowiednika egzaminu maturalnego/dojrzałości lub jeżeli nie został on w danym roku przeprowadzony.

O przyjęciu na I rok studiów decyduje kolejność kandydatów na liście rankingowej.
Kandydat uzyskuje dodatkowo 5 pkt. za pracę w charakterze trenera lub instruktora sportu (punkty przydziela się na podstawie zaświadczenia wydanego przez pracodawcę, odpisu dyplomu lub dokumentu potwierdzającego uprawnienia).

Kandydaci – sportowcy posiadający klasę mistrzowską legitymujący się zaświadczeniem potwierdzającym posiadaną klasę mistrzowską uzyskują dodatkowo 30 pkt.
Kandydaci legitymujący się I klasą sportową otrzymują dodatkowo 20 pkt.
Kandydaci legitymujący się II klasą sportową otrzymują dodatkowo 15 pkt.
Kandydaci legitymujący się młodzieżową klasą sportową otrzymują dodatkowo 5 pkt.

Kandydaci reprezentujący formy aktywności fizycznej spoza systemu sportu kwalifikowanego, otrzymują dodatkowe punkty za legitymowanie się osiągnięciami:
 - na poziomie Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata – dodatkowo 20 pkt.
 - na poziomie ogólnopolskim: konkursy, imprezy sportowe – dodatkowo 10 pkt.

(punkty przydziela się na podstawie dostarczonego zaświadczenia)



Uwaga! W dniu dostarczenia dokumentów należy posiadać zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do studiowania na kierunku wychowanie fizyczne.

Uwaga! Kandydat przyjęty na I rok studiów zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia o obowiązkowym ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas trwania studiów.