Zarządzanie sferą publiczną
W mocy od: 26 kwietnia 2023
Zasady kwalifikacji
Kandydaci z zagranicy będą przyjęci na podstawie odpowiednika polskiego egzaminu maturalnego/dojrzałości (studia I stopnia) lub oceny z dyplomu i średniej z toku studiów (studia II stopnia). W przypadku rekrutacji na studia pierwszego stopnia dodatkowo uwzględnia się oceny z zagranicznych świadectw spełniających wymogi określone w § 1 ust. 11 pkt 1-5 uchwały – jeżeli w kraju wydania nie ma odpowiednika egzaminu maturalnego/dojrzałości lub jeżeli nie został on w danym roku przeprowadzony.
Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych. O przyjęciu decyduje w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych, w drugiej zaś średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Ocena na dyplomie absolwentów kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną, cyberdemokracja i studia nad rozwojem, zarządzanie, bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo, humanistyka drugiej generacji, politologia, kryminologia, ekonomia, administracja, prawo, prawo w biznesie, psychologia, pedagogika, socjologia zostanie podwyższona o 20%.