Rekrutacja na rok akademicki 2024/25

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Ekonomia

Szczegóły
Kod NP-Ek
Jednostka organizacyjna Kolegium IV
Kierunek studiów Ekonomia
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów praktyczny
Limit miejsc 60
Czas trwania Trzy lata
Wymagany dokument
  • Dokument potwierdzający posiadanie wykształcenia średniego
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (10.06.2024 09:00 – 17.09.2024 23:59)

Prestiżowy kierunek na wyciągnięcie ręki

Studia z zakresu ekonomii cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem studentów tak ze względu na ich konkretny charakter, jak i ogromne perspektywy zawodowe, które dają swoim absolwentom. Na UKW aplikuje na nie zdecydowanie więcej chętnych niż miejsc, które możemy zaproponować. Zostań więc jednym z tych, którym uda się je podjąć!
Jeśli więc interesujesz się regułami rządzącymi produkcją, dystrybucją oraz konsumpcją dóbr, to jest to kierunek właśnie dla Ciebie. Studiując ekonomię poznasz bowiem tajniki międzynarodowych stosunków gospodarczych, gospodarki polskiej i światowej oraz innych obszarów wiedzy ekonomicznej, ale też z zakresu innych obszarów, jak choćby prawa.
Na studiach ekonomicznych o profilu praktycznym, gdyż taki mają one charakter na UKW, zdobędziesz kompetencje rozpoznawania procesów ekonomicznych, wychodzenia im naprzeciw, a w konsekwencji będziesz potrafił sprawnie zarządzać finansami w różnych perspektywach ich dotyczących.

Zobacz więcej informacji.


Kandydaci z „nową maturą”, kandydaci z dyplomem matury międzynarodowej oraz kandydaci ze „starą maturą”

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”). Ocenom ze świadectwa dojrzałości uwzględnianym w procesie kwalifikacji przyznaje się liczbę punktów wg § 3 Uchwały.

Jeżeli kandydat na egzaminie maturalnym lub na egzaminie dojrzałości zdawał geografię, informatykę, historię lub wiedzę o społeczeństwie, to liczbę przyznanych punktów za wymienione przedmioty podwyższa się o 20%.