Rekrutacja na rok akademicki 2024/25

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Socjoinformatyka

Szczegóły
Kod SP-SI
Jednostka organizacyjna Kolegium III
Kierunek studiów Socjoinformatyka
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 30
Czas trwania sześć semestrów
Wymagany dokument
  • Dokument potwierdzający posiadanie wykształcenia średniego
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Kierunek objęty dofinansowaniem z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 na realizację projektu „Kierunki drogi dla gospodarki” (FERS.01.05-IP.08-0268/23).

Twoja edukacja, nasze wsparcie – 18 tysięcy dla każdego studenta!

Wsparcie obejmuje: płatne staże, certyfikowane szkolenia dostosowane do potrzeb pracodawców, bezpłatne badania lekarskie i ubezpieczenie, zwrot kosztów podróży podczas staży.

 

Zostań architektem społecznego świata online, wpływając na społeczeństwo, biznes, marketing i wiele innych dziedzin. Zdobądź nie tylko umiejętności technologiczne, ale również społeczne i analityczne, które są niezwykle cenne w dzisiejszym cyfrowym środowisku.

Jesteś pasjonatem nauk społecznych i jednocześnie pragniesz zdobyć nowe umiejętności z zakresu technologii i społeczności online? Socjoinformatyka to idealne połączenie dla Ciebie! Przełam z nami tradycyjne granice i odkryj, jak społeczno-technologiczne podejście może (z)rewolucjonizować świat cyfrowy. Studiuj socjoinformatykę i odkryj, jak Twoje zainteresowania społeczne mogą być cennym atutem w świecie technologii i na rynku pracy przyszłości.

Kierunek prowadzony wspólnie przez Wydział Pedagogiki i Wydział Informatyki UKW, jest efektem wielu lat doświadczeń współpracy tych dwóch Wydziałów. Ścisła współpraca z branżą IT i społeczną, oraz realizacja wielu przedsięwzięć badawczo-rozwojowych w dziedzinie Informatyki, skłania do wniosków, że dzisiejszy rynek pracy IT potrzebuje nie tylko inżynierów. Praca informatyka wymaga zdecydowanie wiedzy i kompetencji technicznych. Każdy program jednak, system czy urządzenie, zawsze projektowane jest przez ludzi i dla ludzi, a w pracy z ludźmi kluczowe są kompetencje społeczne.

Zobacz więcej informacji.

 


Kandydaci z „nową maturą”, kandydaci z dyplomem matury międzynarodowej oraz kandydaci ze „starą maturą”:

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”). Ocenom ze świadectwa dojrzałości uwzględnianym w procesie kwalifikacji przyznaje się liczbę punktów wg § 3 Uchwały.

Jeżeli kandydat na egzaminie maturalnym lub na egzaminie dojrzałości zdawał informatykę to liczbę przyznanych punktów za wymienione przedmioty podwyższa się o 20%.