Rekrutacja na rok akademicki 2024/25 dla osób nie posiadajacych obywatelstwa polskiego

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym

Szczegóły
Kod ND-ZBN
Jednostka organizacyjna Kolegium IV
Kierunek studiów Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Limit miejsc 30
Czas trwania Dwa lata
Wymagany dokument
  • Dyplom ukończenia studiów wyższych
  • Dokument potwierdzający posiadanie wykształcenia średniego
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (10.06.2024 09:00 – 17.09.2024 23:59)

Studiuj zarządzanie bezpieczeństwem narodowym!

Zarządzanie bezpieczeństwem wewnętrznym stanowi jedną z podstawowych funkcji wszystkich organów władzy i administracji publicznej, zarówno szczebla rządowego, jak i samorządowego. Studia na tym kierunku przygotowują do zarządzania i kierowania instytucjami bezpieczeństwa narodowego, poprzez poszerzanie i systematyzowanie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności w obszarze bezpieczeństwa państwa, jak również w skali regionalnej i lokalnej na tle uwarunkowań międzynarodowych. W trakcie nauki Student nabywa umiejętność zarządzania bezpieczeństwem w różnych wymiarach – czasowym, przestrzennym, organizacyjnym i intelektualnym. W ramach studiów na kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwem Narodowym przewidziane są ćwiczenia i zajęcia terenowe na bazie instytucji bezpieczeństwa narodowego pozwalające na konfrontację wiedzy teoretycznej z praktyką. Uczestnictwo w zajęciach na tym kierunku przysposabia do podjęcia pracy w różnych instytucjach bezpieczeństwa narodowego, a ponadto przygotowuje do dalszej nauki umożliwiającej  podjęcie przyszłego zatrudnienia w służbach  bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem narodowym. Studia II stopnia prowadzone są w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

Zobacz więcej informacji. 


Kandydaci z zagranicy będą przyjęci na podstawie odpowiednika polskiego egzaminu maturalnego/dojrzałości  (studia I stopnia) lub oceny z dyplomu i średniej z toku studiów (studia II stopnia). W przypadku rekrutacji na studia pierwszego stopnia dodatkowo uwzględnia się oceny z zagranicznych świadectw spełniających wymogi określone w § 1 ust. 11 pkt 1-5 uchwały – jeżeli w kraju wydania nie ma odpowiednika egzaminu maturalnego/dojrzałości lub jeżeli nie został on w danym roku przeprowadzony.

Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych.

O przyjęciu decyduje w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych, w drugiej zaś średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Ocena na dyplomie absolwentów kierunku bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, wojskoznawstwo, politologia, innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną zostanie podwyższona o 20%.