Rekrutacja na rok akademicki 2025/26

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia wschodnie

Szczegóły
Kod SP-SW
Jednostka organizacyjna Kolegium I
Kierunek studiów Studia Wschodnie
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Limit miejsc 25
Czas trwania 6
Wymagany dokument
  • Dokument potwierdzający posiadanie wykształcenia średniego
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (09.06.2025 09:00 – 14.07.2025 23:59)

Nowopowstały kierunek Studia Wschodnie to doskonały wybór dla osób, które interesują się międzynarodowymi relacjami, językami, dyplomacją, biznesem, turystyką oraz kulturą Wschodu.

Studia Wschodnie z językiem chińskim i rosyjskim to unikalny program kształcenia, który wyróżnia się na tle innych i poszerza horyzonty myślowe. Firmy międzynarodowe, organizacje pozarządowe, think tanki zajmujące się polityką globalną oraz instytucje publiczne poszukują dzisiaj specjalistów znających języki i realia krajów Wschodu. Odpowiedzią na owe „zapotrzebowanie” są właśnie Studia Wschodnie, które nie tylko skupiają się na nauce języków obcych, ale także pogłębiają wiedzę z zakresu historii, kultury, religii, polityki i gospodarki krajów Wschodu.

Studenci nowego kierunku będą realizować przedmioty zarówno z praktycznej nauki języka chińskiego oraz rosyjskiego, jak i gospodarki, turystyki krajów wschodnich, ich kultury, filozofii, historii. Ponadto zapoznają się z podstawami przekładu pisemnego oraz ustnego, a także w ramach zajęć będą uczestniczyć w warsztatach tłumaczeniowych. To kierunek, który rozwija ciekawość świata i zarazem umiejętność krytycznego myślenia.

Gdzie możesz znaleźć pracę po Studiach Wschodnich na UKW?

Znajomość obu języków, chińskiego i rosyjskiego, to rzadka i pożądana umiejętność na rynku pracy. Absolwenci Studiów Wschodnich są poszukiwani w wielu sektorach, takich jak dyplomacja, handel międzynarodowy, turystyka, media, tłumaczenia, dziennikarstwo międzynarodowe, edukacja czy analiza rynków wschodnich.


Kandydaci z „nową maturą”, kandydaci z dyplomem matury międzynarodowej oraz kandydaci ze „starą maturą”:

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”). Ocenom ze świadectwa dojrzałości uwzględnianym w procesie kwalifikacji przyznaje się liczbę punktów wg § 3 Uchwały.