Recruitment for the academic year 2024/25

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Administration

Details
Code ND-A
Organizational unit Kolegium IV
Field of studies Administration
Form of studies part-time
Level of education Second level
Educational profile academic
Admission limit 90
Duration Two years
Required document
  • Higher education diploma (Bachelor)
  • Document confirming the completion of high school
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (10.06.2024 09:00 – 17.09.2024 23:59)

Interdyscyplinarny charakter studiów

Studia magisterskie na kierunku administracja dają wszechstronną wiedzę niezbędną do sprawnego administrowania sektorem publicznym, jak i prywatnym. Obejmują one wiele dziedzin prawa oraz inne obszary wiedzy z zakresu nauk społecznych, co przesądza o ich atrakcyjności.

To ciekawe i interdyscyplinarne studia oparte o nowoczesny, a ostatnio zmodyfikowany program nadający im wysoce specjalistyczny wymiar. Cieszą się one dużym zainteresowaniem od lat przygotowując liczne grono magistrów administracji do pracy w szeroko pojętej administracji publicznej i prywatnej. Dołącz do ich grona!

Studiowanie administracji w ramach studiów drugiego stopnia stanowi doskonałą ofertę zarówno dla osób, które ukończyły studia licencjackie na tym kierunku, jak i dla absolwentów innych kierunków, którzy posiadając już tytuł zawodowy licencjata rozszerzą swoje kompetencje zawodowe właśnie dzięki studiom administracyjnym.

Zobacz więcej informacji.


1) Na studia przyjmowani będą wyłącznie absolwenci studiów wyższych kierunku administracja, socjologia, zarządzanie, politologia, europeistyka, ekonomia, kryminologia, zarządzanie regionalne, regionalistyki, prawa w biznesie,  stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo narodowe.
O przyjęciu decydować będzie w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.


2) Studia przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych kierunków innych, niż wymienione w pkt. 1.
Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie wyniku egzaminu pisemnego (test z zakresu treści podstawowych i kierunkowych właściwych dla studiów licencjackich kierunku administracja).
Za egzamin pisemny (test) można uzyskać maksymalnie 50 punktów. Egzamin wstępny jest zdany, jeśli kandydat uzyskał minimum 30 punktów.
Uwaga! Do egzaminu mogą również przystąpić kandydaci, którzy ukończyli studia wyższe na kierunku administracja, ale uzyskana ocena na dyplomie nie gwarantuje, w ich przekonaniu, przyjęcia na studia drugiego stopnia na podstawie oceny na dyplomie.