Recruitment for the academic year 2024/25

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Resocialisation Pedagogy

Details
Code SP-PR
Organizational unit Kolegium II
Field of studies Resocialisation Pedagogy
Form of studies full-time
Level of education First level
Admission limit 30
Duration Three years
Required document
  • Document confirming the completion of high school
  Ask a question
There is currently no active phase.

(show past turns)

Studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna skierowane są dla ludzi odważnych, gotowych do trudnych wyzwań, którym dobro innych leży na sercu. Jeżeli chcesz być kuratorem sądowym, wychowawcą w zakładzie karnym, areszcie śledczym, zakładzie poprawczym, schronisku dla nieletnich, ośrodku wychowawczym, czy ośrodku socjoterapii, to jest to kierunek dla Ciebie.

Kierunek objęty dofinansowaniem z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 na realizację projektu „Kierunki drogi dla gospodarki” (FERS.01.05-IP.08-0268/23).


Twoja edukacja, nasze wsparcie – 18 tysięcy dla każdego studenta!

Wsparcie obejmuje: płatne staże, certyfikowane szkolenia dostosowane do potrzeb pracodawców, bezpłatne badania lekarskie i ubezpieczenie, zwrot kosztów podróży podczas staży.

Naucz się pomagać profesjonalnie

Studia pedagogika resocjalizacyjna to studia o profilu praktycznym, gdzie nauczysz się jak skutecznie pomagać innym. W ramach studiów będziesz uczestniczył w zajęciach teoretycznych na uczelni oraz w zajęciach praktycznych w takich instytucjach jak: placówki opiekuńczo – wychowawcze, szkoły, ośrodki socjoterapii, ośrodki wychowawcze, zakłady poprawcze, areszty śledcze, zakłady karne.  Dzięki nim zdobędziesz nie tylko wiedzę teoretyczną dotyczącą realizowania działań profilaktycznych i resocjalizacyjnych, udzielania wsparcia i pomocy osobom niedostosowanym społecznie, ale i niezbędne doświadczenie, które w pełni będzie odpowiadać potrzebom rynku pracy.

Zobacz więcej informacji. 


Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu sumy punktów z:

 

  1. średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”) z części pisemnej z przedmiotów zdawanych na poziomie podstawowym: język polski, język obcy. Ocenom ze świadectwa dojrzałości uwzględnianym w procesie kwalifikacji przyznaje się liczbę punktów wg § 3 Uchwały

  2. liczby punktów uzyskanych z rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej szczególne predyspozycje do studiowania na tym kierunku to jest:
  • motywacji do studiowania,
  • projektu zawodowego wykorzystania zdobytych umiejętności,
  • posiadanych hobby i zainteresowań,
  • prezentacji siebie.

Za rozmowę można uzyskać max 60 punktów. Rozmowa jest zaliczona jeżeli kandydat otrzyma za nią min. 30 pkt. Nieprzystąpienie kandydata do rozmowy kwalifikacyjnej lub nieuzyskanie wymaganej ilości punktów skutkuje niedopuszczeniem kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego.