Rekrutacja na rok akademicki 2024/25 dla osób nie posiadajacych obywatelstwa polskiego

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Germanistyka

Szczegóły
Kod ND-F-Ge
Jednostka organizacyjna Kolegium I
Kierunek studiów Germanistyka
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Limit miejsc 15
Czas trwania Dwa lata
Wymagany dokument
  • Dyplom ukończenia studiów wyższych
  • Dokument potwierdzający posiadanie wykształcenia średniego
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (10.06.2024 09:00 – 17.09.2024 23:59)

Poznaj język przyszłości biznesu

Kontynuacja nauki na studiach magisterskich filologii o specjalności germanistyka zapewnia zdobycie umiejętności językowych na poziomie biegłości C2 (język niemiecki) oraz B2+ (drugi język obcy) Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Oprócz tego absolwenci posiadają umiejętność tworzenia, analizy i interpretacji (tłumaczenia) różnego rodzaju tekstów oraz stosowania technik informacyjno-komunikacyjnych, jak również szerokie kompetencje społeczne, umożliwiające im właściwe funkcjonowanie w różnych środowiskach pracy w społeczeństwie opartym na wiedzy.

W trakcie studiów w zależności od indywidualnych zainteresowań i planów zawodowych studenci mają możliwość wyboru części zajęć, mogą uczestniczyć w programie mobilności studenckiej MOST lub europejskim programie wymiany studentów ERASMUS+.

Zobacz więcej informacji. 


Kandydaci z zagranicy będą przyjęci na podstawie odpowiednika polskiego egzaminu maturalnego/dojrzałości  (studia I stopnia) lub oceny z dyplomu i średniej z toku studiów (studia II stopnia). W przypadku rekrutacji na studia pierwszego stopnia dodatkowo uwzględnia się oceny z zagranicznych świadectw spełniających wymogi określone w § 1 ust. 11 pkt 1-5 uchwały – jeżeli w kraju wydania nie ma odpowiednika egzaminu maturalnego/dojrzałości lub jeżeli nie został on w danym roku przeprowadzony.

  1. Na studia przyjmowani będą absolwenci studiów wyższych kierunku: filologia o specjalności: filologia germańska, filologia niemiecka, germanistyka oraz lingwistyka stosowana z językiem niemieckim, posiadający umiejętności językowe w zakresie języka niemieckiego zgodnie z wymaganiami określonymi dla poziomu C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

    O przyjęciu decydować będzie w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.

  2. Na studia przyjmowani będą absolwenci studiów wyższych kierunków i specjalności innych niż wymienione w pkt 1.

    Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie wyniku egzaminu pisemnego (test sprawdzający osiągnięcie efektów kształcenia z zakresu treści podstawowych i kierunkowych właściwych dla studiów licencjackich kierunku filologia o specjalności germanistyka).

    Za egzamin pisemny można uzyskać maksymalnie 50 punktów.

    Egzamin wstępny jest zdany, jeśli kandydat uzyskał minimum 30 punktów.