Rekrutacja na rok akademicki 2024/25 dla osób nie posiadajacych obywatelstwa polskiego

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Pedagogika resocjalizacyjna

Szczegóły
Kod SD-PR
Jednostka organizacyjna Kolegium II
Kierunek studiów Pedagogika resocjalizacyjna
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Limit miejsc 30
Czas trwania Dwa lata
Wymagany dokument
  • Dyplom ukończenia studiów wyższych
  • Dokument potwierdzający posiadanie wykształcenia średniego
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

W ramach kierunku pedagogika resocjalizacyjna student zdobędzie szeroką wiedzę, umiejętności i kompetencje w celu uzyskania odpowiednich kwalifikacji zawodowych. 

Kierunek objęty dofinansowaniem z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 na realizację projektu „Kierunki drogi dla gospodarki” (FERS.01.05-IP.08-0268/23).


Twoja edukacja, nasze wsparcie – 18 tysięcy dla każdego studenta!

Wsparcie obejmuje: płatne staże, certyfikowane szkolenia dostosowane do potrzeb pracodawców, bezpłatne badania lekarskie i ubezpieczenie, zwrot kosztów podróży podczas staży.

W ramach kierunku pedagogika resocjalizacyjna zdobędziesz szeroką wiedzę, umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Za sprawą współpracy z instytucjami resocjalizacyjnymi rozwiniesz swój warsztat pracy. Pogłębisz wiedzę, umiejętności, kompetencje społeczne w zakresie projektowania i realizowania działań profilaktycznych i resocjalizacyjnych z uwzględnieniem zasad projektowania uniwersalnego, udzielania wsparcia i pomocy osobom niedostosowanym społecznie, w tym również dzieciom zagrożonym i niedostosowanym, z zaburzeniami zachowania lub emocji, z niepowodzeniami edukacyjnymi.
Kształcenie na kierunku praktycznym uczyni Cię konkurencyjnym i pożądanym kandydatem do ubiegania się o potencjalne miejsca pracy w zakresie pedagoga resocjalizacji.

Zobacz więcej informacji.


Kandydaci z zagranicy będą przyjęci na podstawie odpowiednika polskiego egzaminu maturalnego/dojrzałości  (studia I stopnia) lub oceny z dyplomu i średniej z toku studiów (studia II stopnia). W przypadku rekrutacji na studia pierwszego stopnia dodatkowo uwzględnia się oceny z zagranicznych świadectw spełniających wymogi określone w § 1 ust. 11 pkt 1-5 uchwały – jeżeli w kraju wydania nie ma odpowiednika egzaminu maturalnego/dojrzałości lub jeżeli nie został on w danym roku przeprowadzony.

Studia adresowane są do absolwentów studiów wyższych kierunków, których program  studiów określa efekty obejmujące wiedzę i umiejętności odpowiadające treściom prowadzonych zajęć z pedagogiki resocjalizacyjnej, w tym m.in: psychologia, kryminologia, pedagogika resocjalizacyjna  lub pedagogika w zakresie resocjalizacji.

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu sumy punktów z:

1)    oceny na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia,

2)    średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni,

3)    liczby punktów uzyskanych z rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej szczególne predyspozycje do studiowania na tym kierunku to jest:

  •     motywacji do studiowania,
  •     projektu zawodowego wykorzystania zdobytych umiejętności,
  •     posiadanych hobby i zainteresowań,
  •     prezentacji siebie.


Za rozmowę można uzyskać max 60 punktów. Rozmowa jest zaliczona jeżeli kandydat otrzyma za nią min. 30 pkt. Nieprzystąpienie kandydata do rozmowy kwalifikacyjnej lub nieuzyskanie wymaganej ilości punktów skutkuje niedopuszczeniem kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego.